klikni na

www.alesuvdvur.eu

 

 

 

Ubytování Třeboňsko - zajímavosti okolí

u Chlumu u Třeboně

Řeka Lužnice

Řeka Lužnice je pravým přítokem řeky Vltavy, do níž ústí poblíž Týna nad Vltavou v oblasti vodní nádrže Kořensko.
Pramení v Rakousku na západním svahu Aichelbergu v Novohradských horách nedaleko města Gmünd v nadmořské výšce 920 m. V Rakousku se jmenuje Lainsitz. Asi 4 km od pramene vtéká Lužnice na české území. V délce asi 3 km tvoří státní hranici, poté se vrací zpět do Rakouska a pak již jako poměrně silný tok přichází natrvalo do Čech. Až k Českým Velenicím protéká horskou lesnatou krajinou. Za Velenicemi vtéká do široké Třeboňské pánve, známé soustavou rybníků z 15. a 16. století. V tomto úseku tvoří koryto řeky četné zákruty a boční ramena. Za Suchdolem nad Lužnicí se vlévá do Lužnice říčka Dračice, která protéká malebnou lidskou rukou nedotčenou krajinou při hranicích s Rakouskem. U mohutného jezu zvaného Pilař se od Lužnice odděluje asi 48 km dlouhá Zlatá stoka. U Novořecké bašty (asi 6 km pod obcí Majdalena) odbočuje z původního řečiště vpravo odvodňovací průplav Nová řeka. Původní, často meandrující a neupravované koryto řeky mezi obcemi Majdalena a Stará Hlína je i se svým okolím dnes známé jako přírodní rezervace Meandry Lužnice. Dále pokračuje Lužnice kolem města Třeboň pod názvem Stará řeka, protéká stejnojmennou rezervací a za ní napájí největší český rybník Rožmberk.

Jez Pilař

Kolmý jez Pilař se nachází na řece Lužnici nedaleko od obce Majdalena. Patří k nejnebezpečnějším jezům na českých řekách.

Chtěli byste obdivovat přírodu Třeboňska z hladiny řeky Lužnice. Lužnice je klidná řeka vhodná i pro vodáky začátečníky. Oblíbeným výchozím bodem pro vodáky je Suchdol nad Lužnicí. K nejhezčím úsekům patří Stará řeka, i když je hůře sjízdná.

Koupání Rybník Svět

Třeboň, rybník Svět na okraji města, přírodní koupání

Pískovna Majdalena

Majdalena, pískovna, přírodní koupání

   

 

Pískovna Tušť koupání

Suchdol nad Lužnicí, pískovna Tušť, přírodní koupání

Koupání Staňkovský rybník

Staňkov, Staňkovský rybník, přírodní koupání.

   

Koupání rybník Hejtman - Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně, rybník Hejtman, přírodní koupání

       

Koupání - Cep II

Cep II, pískovna, přírodní koupání

 

 


Nudistická pláž bývalá pískovna Suchdol
Nudistická pláž v pískovně 0,04 km2 na bývalém ostrůvku.

Nudistická pláž Třeboň - rybník Svět
Jak se na pláž dostanete: takže nejlépe od lázní Aurora přilehlým parkem po asfaltových cestičkách (autem nelze!) směrem k rybníku Svět.

P
láž bývalá pískovna Suchdol
Nudistická pláž v pískovně 0,04 km2 na bývalém ostrůvku.

Rybolov v blízkém okolí

Nový Kanclíř - rekreační rybolov

Rybník se nachází asi 3 km od penzionu Alešův Dvůr. Je obklopen rozsáhlým komplexem lesů. Díky jeho průběžnému zarybňování (kapr, štika, úhoř) kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů.

Rybník Staňkovský - sportovní rybolov

Staňkovský rybník je údolní nádrží na Koštěnickém potoce. Nachází se v obci Staňkov cca 6km od penzionu Alešův Dvůr a jeho východní břeh tvoří část státní hranice s Rakouskem. Jedná se o rybník s největším objemem vody v ČR.

Rybník Hejtman - sportovní rybolov

Rybník leží přímo v turisticky atraktivním městečku Chlum u Třeboně 2km od penzionu Alešův Dvůr. Vzhledem ke členitosti jeho břehů nabízí klidné a plnohodnotné rybaření. Ryby jsou nasazovány průběžně po celý rok.

Rybaření na revíru LUŽNICE 10 B

Mimopstruhový revír (421 041)
Rozloha: 180,00 ha
Pískovna Majdalena, 2 km od penzionu Alešův Dvůr.

 

Třeboň ubytování penziony

Ubytování Chlum u Třeboně - Hamr - Penzion Alešův Dvůr

Ubytování Třeboňsko, restaurace Třeboňsko, cykloturistika Chlum u Třeboně

penziony jižní Čechy ,  penziony Třeboňsko ,  penzion Třeboň , penzion Chlum u Třeboně,

Restaurace v Hamru, restaurace Chlum u Třeboně, restaurace Majdalena