klikni na

www.alesuvdvur.eu

 

 

 

ubytování Třeboňsko - doporučení výlety

 

Město Třeboň - 12 km - Zámek, Lázně Aurora a Berta s krytými bazény, Schwarzenberská hrobka, vyhlídková věž Staré radnice, divadlo J. K.Tyla, Galerie Svět, taneční večery v restauraci Rondo a v Lázních Aurora a Berta, vyhlídkové plavby na rybníku Svět.

Okresní město Jindřichův Hradec - 25 km.

- Státní hrad a zámek, muzeum s největším lidovým betlémem na světě - Krýzovy jesličky, Proboštovský kostel, Františkánský klášter, Minoritský klášter, plavecký bazén.

Jindřichův Hradec - úzkokolejka

 

 

 

 

 

Okresní město Jindřichův Hradec - 25 km - Státní hrad a zámek, muzeum s největším lidovým betlémem na světě - Krýzovy jesličky, Proboštovský kostel, Františkánský klášter, Minoritský klášter, plavecký bazén.

Státní zámek - Hluboká nad Vltavou - 42 km - jeden z nejvyhledávanějších zámků naší země, v blízkosti zámku se rozprostírá zámecký park v anglickém stylu.

Státní zámek Červená Lhota - 43 km - velmi vyhledávaný státní zámek vypínající se na skalnatém ostrově, známý z pohádky Zlatovláska.

Hrad Nové Hrady - 25 km - Hrad byl postaven na ostrohu obtékaném říčkou Stropnicí a Novohradským potokem zřejmě v první polovině 13. století.

Státní hrad a zámek - Český Krumlov - 55 km - Druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice patřící k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. Zámecká věž s celým areálem tvoří jednu z dominant města. Původně gotický hrad ze 13. stol. byl rozšířen ve 14. stol. a v 16. stol. renesančně přestavěn. V 17. a 18. stol. byly provedeny barokní a rokokové úpravy. Od doby panování posledních Rožmberků jsou na zámku chováni medvědi. Nad příkopem, kde přebývají, se rády zastavují nejen děti.

 

Třeboň ubytování penziony

Ubytování v jižních čechách, penzion v jižních Čechách, ubytování třeboňsko, penzion třeboňsko, penzion třeboň, ubytování třeboň, restaurace třeboň, cykloturistika třeboňsko .

Ubytování Chlum u Třeboně - Hamr - Penzion Alešův Dvůr

Ubytování Třeboňsko, restaurace Třeboňsko, cykloturistika Chlum u Třeboně

penziony jižní Čechy ,  penziony Třeboňsko ,  penzion Třeboň , penzion Chlum u Třeboně,

Restaurace v Hamru, restaurace Chlum u Třeboně, restaurace Majdalena